12022/​19

Kaj Mortensen Walther (f. Odense 1916, Tisvilde/udlandet,1935-)

“Morgensol mellem granner”. Sign. Kaj Walther. Akvarel og tusch på papir. Lysmål 64×47. Rammemål 71×54.

Papiret er gulnet.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK