12022/19
Kaj Mortensen Walther (f. Odense 1916, Tisvilde/udlandet,1935-)
“Morgensol mellem granner”. Sign. Kaj Walther. Akvarel og tusch på papir. Lysmål 64×47. Rammemål 71×54.
Papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag