Foto endnu ikke klar
880/764
Erik Hoppe (f. Ødis 1896, d. Kvam, Norge 1968)
Landskab, Norge. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 53×67.
Proveniens: Stemplet Århus Kunstgalleri.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag