2426/229
George III sterlingsølv flødekande og sukkerskål, Solomon Hougham, London 1813. Derudover amerikansk sukkerskål og flødekande af sterlingsølv, stemplet Gorham, 20. årh. Vægt 506 g. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
818571 |