2426/​229

George III sterlingsølv flødekande og sukkerskål, Solomon Hougham, London 1813. Derudover amerikansk sukkerskål og flødekande af sterlingsølv, stemplet Gorham, 20. årh. Vægt 506 g. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

818571 2.000 DKK