1722/815
Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)
Grydestativ, to bakker, to bestikstativer samt sidebord af teaktræ. Udført hos Nissen, Langaa, Digsmed m.fl. 1960'erne. L. 28–66. (6)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Sidebord med flyttede ben.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag