1722/​815

Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)

Grydestativ, to bakker, to bestikstativer samt sidebord af teaktræ. Udført hos Nissen, Langaa, Digsmed m.fl. 1960'erne. L. 28–66. (6)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Sidebord med flyttede ben.

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK