12142/129
Bakke af porcelæn, dekoreret i underglasur blåt med blomster og bladværk. Sign. BD. 1975. Royal Copenhagen, nr. 1482. 1. sort. L. 44,5. B. 31,5.
Enkelte ridser.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud