2131/​70

Christian Clausen (f. København 1862, d. sst. 1911)

Sideportræt af en kvinde. Sign. Chr. Clausen. Olie på lærred. 40×30.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

5.000 kr

Hammerslag

9.000 kr

19 bud

(Autobud) 9.000 kr
8.500 kr
(Autobud) 8.000 kr
7.500 kr
7.000 kr
6.500 kr
6.000 kr
5.500 kr
(Autobud) 5.000 kr
4.800 kr
(Autobud) 4.600 kr
4.400 kr
(Autobud) 4.200 kr
4.000 kr
(Autobud) 3.800 kr
3.600 kr
(Autobud) 3.400 kr
3.200 kr
3.000 kr