2131/70
Christian Clausen (f. København 1862, d. sst. 1911)
Sideportræt af en kvinde. Sign. Chr. Clausen. Olie på lærred. 40×30.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud