2426/629
Dansk møbeldesign
To-personers sofa med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med dybthæftet rødt velour. 1940–50'erne. L. 132.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag