1949/8543
Russisk klukflaske med tre tilhørende snapseglas, dekoreret med bemalede blomster i farver. Mærket sc. 20. årh.s midte. H. 15 og 28 cm. (4).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag