1949/​8543

Russisk klukflaske med tre tilhørende snapseglas, dekoreret med bemalede blomster i farver. Mærket sc. 20. årh.s midte. H. 15 og 28 cm. (4).

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK