2017/203
Barok spillebord af sortmalet træ, opklappelig plade med skakplade og fordybninger til jetoner samt rokoko stol af sortmalet og guldstafferet træ, udskåret med rocailler og bladværk. 18. årh. H. 72. L. 82. B. 40/80. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Senere bemaling. Stol med defekte gjorder og polstring.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. april 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud