2004/33
Tibetansk dør af dekoreret med tiger, lærred opklæbt på træ. 20. årh. H. 153 cm. B. 80 cm
Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud