2427/​134

Fransk library table af mahogni, plade af broget marmor, trepasfod med ben udskåret i form af volutter på dyrepoter. 19. årh. H. 75,6. Diam. 97,5.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med mindre kanthak under bund.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag