2049/​511

Lisa Larson (f. 1931)

Fem kattefigurer af fortrinsvis sortglaseret keramik. Fire sign. Lisa L., K-studion, Gustavsberg, Sweden. Mindste kat sign. Lisa L., Sweden. H. 14,7–30,3. (5)

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 1. december 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag