2049/511
Lisa Larson (f. 1931)
Fem kattefigurer af fortrinsvis sortglaseret keramik. Fire sign. Lisa L., K-studion, Gustavsberg, Sweden. Mindste kat sign. Lisa L., Sweden. H. 14,7–30,3. (5)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag