1508/140
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning
Portræt af en fornem herre. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 68×45.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud