2109/910
Dansk snedkermester
To lænestole med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med lilla uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds. Defekter langs keder.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag