2109/​910

Dansk snedkermester

To lænestole med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med lilla uld. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds. Defekter langs keder.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag