2250/1127
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med prinsesseslebet diamant på ca. 0.44 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.19 ct. Str. 55. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS. Str. 55.
EGL USA certifikat nr. 62283006D samt æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker og Fashion, 14. december 2022
Vurdering
Hammerslag