2447/​747

Sven Brasch (f. Borup, Sjælland 1886, d. Glostrup 1970)

“I Rampens Lys”, skitse. Usign. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 25×17. Uindrammet.

Papiret er let gulnet. Minimale fugtpletter.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

33 bud

1076334 6.500 DKK
990573 6.000 DKK
1076334 5.500 DKK
990573 5.000 DKK
1076334 4.800 DKK
907132 (Autobud) 4.600 DKK
1076334 4.400 DKK
907132 4.200 DKK
990573 (Autobud) 4.000 DKK
907132 3.800 DKK
990573 (Autobud) 3.400 DKK
148159 3.200 DKK
990573 (Autobud) 3.000 DKK
809147 2.900 DKK
990573 (Autobud) 2.800 DKK
809147 2.700 DKK
990573 (Autobud) 2.600 DKK
809147 2.500 DKK
990573 (Autobud) 2.400 DKK
809147 2.300 DKK
990573 (Autobud) 2.200 DKK
809147 2.100 DKK
990573 (Autobud) 2.000 DKK
809147 1.950 DKK
990573 (Autobud) 1.900 DKK
809147 1.850 DKK
990573 (Autobud) 1.800 DKK
809147 1.750 DKK
990573 (Autobud) 1.700 DKK
809147 1.650 DKK
990573 (Autobud) 1.600 DKK
809147 1.550 DKK
990573 1.500 DKK