Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“La liberté c'est d'être inégal”. Sign. Alechinsky og C. Dotremont, 94/150. Litografi i farver. Lysmål 85×60.
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet. Fold langs venstre kant.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
13 bud