Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
“Operation løftestang”, 1984. Usign. Stemplet i bunden Robert Jacobsen, nummereret 0115/125, Metalindustriens Lærlingeudvalg, samt betitlet og dateret. Skulptur af bronze. H. 15.
Nogle mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. oktober 2016