1921/704
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 1936”. Skalstol med stel af eg, skal af valnød. Sæde betrukket med beige Sørensen læder. Udført og mærket hos Getama, 2018.
Proveniens: Udstillingsmodel fra Getama salgsudstilling, København.
Dette emne handles i fuldmoms
Udstillingsmodel. Fremstår med minimal brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud