2116/851
Fire armstole med stel af bøg. Sæde og ryg betrukket med grøn uld. Udført og mærket hos Fritz Hansen. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med slitage, pletter og smuds. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag