2031/​197

Kinesisk kunstner 19/20. årh.

Komposition med figurer i landskab, del af en serie. Akvarel på silke opklæbet på papir. Indrammet. Diam. 26 cm.

Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Ramme med revne og løst hjørne.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag