1920/1559
Knud Petrussen (f. Grønland 1915, d. sst. 1973)
To figurer af udskåret fedtsten i form af fabeldyr, en sign. KP. H. 12–20 cm. (2)
Mindre afslag.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud