2014/​664

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

Portræt. Sign. Appel, 147/999. Fad af polykromt glaseret keramik. Stemplet Reflex Modern Art Gallery. Diam. 33

Rester af tape på bagsiden; ellers god stand.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK