2346/​739

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Et par bogreoler af massiv Oregon pine inkl. to sokler, messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En bogreol med huller i bagbeklædning til vægmontering.

Moderne kunst og design, 14. november 2023

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK