2050/79
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
“Vinterstorm ved Dragør. Lodsbåden gaar ud”. Sign. Chr. Mølsted 1910–12. Olie på lærred. 58×86.
Enkelte afskalninger, primært ved nederste højre hjørne. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag