1346/102
Alfred Jensen (f. Randers 1859, d. Hamborg 1935)
Marine med sejlskib i høj sø. Sign. Alfred Jensen Prof. Olie på lærred. 70×100.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud