2433/56
Regence armstol af bejdset egetræ, sæde og ryg med mønstret møbelstof, rigt udskåret med bladværk, cabriole ben. 18. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let løs i samlingerne.
Vurdering