2110/634
Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Les Poissons Roughes, 1911. Usign. Litografisk tryk. Lysmål 113×74.
Undersøgt i ramme. Farverne er falmet.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag