2116/162
Dansk maler, 19. årh.
Kvinder i traditionel klædedragt. Usigneret. Olie på malepap. 12×12.
Krakeleringer and retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag