1512/19
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Marine med sejlskibe ud for bjergkyst med sne. Sign. Chr. Blache 93. Olie på lærred. 38×63.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag