1404/154
Boris Krilov (f. Moskva 1891, d. København 1977)
Opstilling med gule og røde roser, perlekæde og “Den Lille Havfrue”. Sign. B. Krilov. Olie på lærred. 53×66.
Mindre krakeleringer og én mindre afskalning.
Ældre malerier og møbler, 20. januar 2014
Vurdering
Hammerslag