1847/​8

Rokoko spejl med to lysholdere af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med ornamentik, rocailler og kæmninger. 18. årh. Facetslebet spejlglas. H. 67. B. 32.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 19. november 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK