2008/773
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Figurkomposition. Sign. Appel, EA. Litografier i farver. Lysmål 82×60.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag