1512/678
Ubekendt design
Et par pendler med fatningshus af messing, monteret med inderskærm af klart glas samt udvendig skærm af sortlakeret metal. H. 32,5. Diam. 14. (3)
Ekstra inderskærm af glas medfølger
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og smuds. Skærme med enkelte buler samt glasskærme med mindre afslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag