1350/1567
Kinesisk altervase af bronze støbt med arkaisk dekoration. 17. årh. eller senere. H. 15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Bund med nummerinskription
Varia, 12. december 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud