2013/232
Dansk maler, 19. årh.
Jomfru Maria med Jesusbarnet siddende på en marmor trone i et bjergrigt landskab. Usigneret. Pen og olie på papir monteret på lærred. 21×33,5.
Retoucheringer. Mindre stødmærker, nogle med mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
40 bud