2414/62
Damechatol af rosen- og fugleøjetræ, opklappelig skriveklap under hvilken rum, rigt dekoreret med intarsia og beslag af bronze. Louis XV form. 20. årh. H. 86. B. 75. D. 46.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Mindre reparationer og revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag