2125/2056
Damearmbåndsur af delvist forgyldt stål. Model Must de Cartier 21, ref. 125000P. Quartz værk. Lys urskive med blåanløbne visere. Integreret lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 15,5 cm. Urets diam. 28 mm. 1993.
Original pose og certifikat fra 1993 medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 23. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|