2040/212
Flamsk stage af messingmalm, balusterformet stamme på rundt hvælvet fodstykke, spid af jern. 17. årh. H. 36 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation på fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud