1842/95
Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
Storvask. Sign. Luplau Janssen. Olie på malepap. 14,5×24.
Minimal afskalning og nålehuller ved kant. Let buet.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag