1416/269
Frands Frandsen (f. København 1885, d. 1979)
Tre bypartier fra Aarhus med bindingsværkhuse. Sign. Olie på lærred monteret på plade. 23×17,5, 25,5×18,5 og 26×18. (3)
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud