1709/​150

To tæpper, heraf et sign. dekoreret med gentagelsesmønster på rød og lys bund samt tæppe dekoreret med blomster og bladværk på blå bund. Pakistan. 20. årh. 87×126, 190×127 og 190×126. (3)

Jævnt slidt. Slidte frynser. Floraltæppe med slidte kanter. Trænger til vask.

Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK