2115/706
Moser Karlsbad
Vase af mørkerødt, facetslebet glas. Usign. Udført hos Moser Karlsbad, Tjekkoslovakiet ca. 1920. H. 21,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag