2115/​706

Moser Karlsbad

Vase af mørkerødt, facetslebet glas. Usign. Udført hos Moser Karlsbad, Tjekkoslovakiet ca. 1920. H. 21,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK