872/​1247

Svensk design

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i røde, gule og grå nuancer. Udført midt 20. årh., Sverige. Usign. L. 260. B. 165.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK