872/1247
Svensk design
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i røde, gule og grå nuancer. Udført midt 20. årh., Sverige. Usign. L. 260. B. 165.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag