2048/742
Dansk snedkermester
Kommode af elmetræsrod. Front med tre opbevaringsrum samt skuffer med messinggreb. 1930'erne. H. 80 L. 113 D. 45.
En nøgle medfølger.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tørhed på top med krakeleringer med finérskader.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag