2048/​742

Dansk snedkermester

Kommode af elmetræsrod. Front med tre opbevaringsrum samt skuffer med messinggreb. 1930'erne. H. 80 L. 113 D. 45.

En nøgle medfølger.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tørhed på top med krakeleringer med finérskader.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag