12103/​20

Spisestue af mahogni bestående af bord, skænk samt 8 stole, heraf to med armlæn. Louis XVI stil. 20./21. årh. Bord H. 75. L. 130. B. 225. Skænk H. 92. B. 194. D. 57. Otte stole heraf to armstole. (12)

Sælger oplyser

Alm. brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

5.000 kr.

5.000 kr.