872/​1231

Margareta Åkerberg

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i blå og grå nuancer. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. MÅ. L. 240. B. 168.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag