1946/​123

Kinesisk Canton teskrin i lakarbejde prydet med forgyldte scenerier, blomster og design. Indeholdende to tindåser. Fødder i form af dyrepoter. 19. årh. H. 13 cm L. 20 cm B. 13 cm.

Alders- og brugsrelaterede spor og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK